כיצד להתכונן לבחינה

ההכנה למבחן תלויה מאוד בכמות הזמן שבידיכם ובהעדפתכם האישית לגבי אופן ההכנה. לפני שניגשים לבחינה כדאי לפחות לדעת למה לצפות מבחינת הליכים אדמיניסטרטיביים, סוגי שאלות, מספר השאלות והזמן המוקצב להן. ההליכים האדמיניסטרטיביים כוללים תהליך הרשמה וקביעת זמן פגישה. בירור תאריך, זמן ומיקום הבחינה, וכן אופן דווח הציונים. כדאי תמיד גם לברר אם יש אפשרות לתנאים מיוחדים בבחינה. את כל המידע הזה תוכלו למצוא באתר...


לפני שתיגשו למבחן חשב שתכירו את התוכן של כל אחד מחלקי הבחינה. ניתן לעשות זאת ע"י קריאה והבנה של הכישורים הנדרשים, אופן ניקוד החלקים, וסקירה של האסטרטגיות לכל סוג של שאלה. כדאי גם להכיר שאלות לדוגמא שיש בהם הסברים ולנסות לבחור את האסטרטגיות המתאימות ביותר לכם. זכרו – אפשר להצליח בבחינה גם אם לא עניתם נכונה על כל השאלות בכל החלקים.

מומלץ לכולם – גם למנוסים יותר בתחום הכתיבה – להקדיש זמן להכנה לחלק הכתיבה לפני שניגשים למבחן. חשוב לעבור על הכישורים הנדרשים, להבין כיצד נקבע הציון להתנסות בנושאים לדוגמא ולקרוא הערות לחיבורים שנכתבו.

על מנת לסייע לכם בהכנה לחלק הכתיבה הוציאה תכנית ה- GRE מקבץ שלם של נושאים וטיעונים שמתוכם נבחרים כמה לבחינה עצמה. כדאי מאוד לעבור על המקבץ הזה.

הקליקו כאן לנושאי החיבורים לחלק כתיבה הראשון.

הקליקו כאן לנושאי החיבורים לחלק כתיבה השני.

הנושאים בחלק הכתיבה מתייחסים למגוון רחב של תחומים – החל מן התחום האמנותי וההומאני ועד לתחומי מדעי הטבע והחברה. עם זאת אין דרישה להכרת תוכן הנושאים. כל הנושאים נבדקו במיוחד כדי להבטיח את הדברים הבאים:

  • כל נבחן, ללא קשר לתחום הלימודים שממנו בא, יוכל להבין את הנושא ולדון בו בקלות.
  • הנושאים מדגימים כתיבה וחשיבה מורכבת שלדעת מרצים להשכלה גבוהה הינה חשובה להצלחה בלימודי תואר שני והלאה.
  • הנושאים נותנים מקום למגוון של תגובות שונות הן בתוכן והן באופן פיתוח המחשבה.

העתיד שלך מתחיל כאן!

השאר פרטים לקביעת פגישת ייעוץ חינם