הוצאת תעודת הוראה באנגלית - כל השלבים החשובים בדרך

תעודת הוראה באנגלית מקנה הכשרה לסטודנטים המעוניינים ללמד את אחד המקצועות המבוקשים ביותר במערכת החינוך - אנגלית. הלימודים מקנים לסטודנטים את הידע הנדרש בשפה האנגלית וכן ידע תיאורטי ומעשי המסייע להם בעת הוצאת תעודת הוראה באנגלית.

מהי מטרת הלימודים? מהם השלבים השונים ומדוע חשוב לבחור את מוסד הלימודים האיכותי ביותר - בכתבה לפניכם.

בחירת מוסד לימודים

הזכרנו כי הלימודים מקנים לתלמידים ידע רב ומטרתו היא להכשיר את הבוגרים להפגין שליטה בשפה האנגלית תוך הפגנת ידע בתרבות ובשיטות הוראה שונות. בשל הביקוש ניתן לראות מסלולי לימוד שונים במכללות שונות במרכז הארץ ובמקביל נפתחו מסלולי הסבת אקדמאים.

קיימים מסלולי לימוד שונים

מסלולי הלימוד השונים מכשירים את המורים לעתיד להוראת אנגלית בבתי ספר יסודיים ועל יסודיים. במכללות השונות קיים שילוב של לימודי חינוך לצד לימודים מתחומי הספרות והבלשנות.

הוצאת תעודת הוראה באנגלית מקנה לסטודנטים אפשרות ללמד מגוון רחב של אוכלוסייה החל מצעירה ביותר – תלמידים בבית ספר יסודי, שם יתמחו הסטודנטים בהוראת השפה האנגלית לכיתות בגיל הרך. היות ומדובר בתלמידים צעירים, במסגרת הלימודים הסטודנטים יעמיקו את ההכשרה שלהם בכל הקשור להקניית השפה באמצעות שיטות המתאימות ללימוד הגיל הרך. במסלול העל יסודי הסטודנטים יתעמקו בהוראה לגיל רחב יותר. הלימודים בתוכנית נמשכים כארבע שנים ומקנים תעודת בוגר הוראה באנגלית, כאשר במסגרת הלימודים נערכת התנסות המתפרסת על פני שלוש שנות לימוד וכוללת הוראה בבתי ספר והשתתפות בישיבות פדגוגיות.

ניתן לסכם כי מטרתם של המסלולים השונים הם להקנות ידע רב ומעמיק.

לימודים באמצעות שימוש בטכנולוגיה

בשני מסלולי הלימוד הסטודנטים ייחשפו לדרכי הוראת אנגלית באמצעות טכנולוגיה חדישה המאפשרת להם לתרגל עם התלמידים למידה מעשית תוך הקניית השפה בהקשר התרבותי והבנתה.

שימת דגש על התנסות

הוצאת תעודת ההוראה כוללת התנסות המכשירה את המורים לעתיד. מטרת ההתנסות היא לחשוף את המורים לעתיד לעבודה בבית ספר ועם האוכלוסיות השונות. במהלכה המורים לעתיד זוכים לעבוד עם אוכלוסיות שונות. במקומות רבים קיימת גם תוכנית מואצת לבעלי תואר באנגלית במסגרתה זוכים הסטודנטים לקבלת מלגות ייחודית.

הסמכה מטעם אגף להכשרת מורים

בסיום ההתנסות, בוגרי התוכנית שעמדו בהצלחה בכל החובות במהלך התואר, יהיו זכאים לקבלת תעודה מטעם האגף להכשרת מורים במשרד החינוך.

כיצד תבחרו את מוסד הלימודים המתאים

מוסדות לימודים שונים המציעים תעודת הוראה באנגלית מציעים לא מעט יתרונות. עם זאת, מוסד לימודים אחד יהיה עדיף על חבריכם ולא ממש יהיה בסדר העדיפויות שלכם. לצד החלטות אחרות חשובות בחיים מדובר באחת ההחלטות החשובות ביותר. היות ומדובר בבחירה שתשפיע על העתיד שלכם בשנים הקרובות, כדאי להקדיש קצת זמן על מנת להכיר את מוסדות הלימוד השונים. הקפידו להיכנס לאתרי האינטרנט של המוסדות השונים על מנת להסתכל היטב על המקום.

כולם מסכימים כי אין כמו מראה עיניים

אין ספק כי שיטוט באתר האינטרנט עשוי לגלות לכם לא מעט, אבל אין כמו הגעה למקום על מנת לבחון האם זה המקום המתאים עבורכם. מכאן, חשוב מאד לא להתעצל ולהגיע למקום כדי לבחון בארבע עיניים את המתרחש במקום. בעת ההגעה למקום הקפידו למצוא את איש הקשר שלכם במקום על מנת לשאול כמה שיותר שאלות כדי לקבל תמונת מצב כללית.

עדיין מתלבטים - בקשו המלצות

במידה והנכם מתלבטים באשר למוסד הלימודים המתאים לכם, הרי בקשו המלצות מסטודנטים אשר סיימו את לימודיהם. בקשת המלצות מסטודנטים שזה עתה סיימו את לימודיהם תסייע לכם בקבלת החלטה.

מה באשר לאפשרויות תעסוקה

עם סיום הלימודים בוגרי המסלולים השונים יוכלו להשתלב במערכת החינוך בבתי הספר היסודיים והעל יסודיים אך גם במסגרות פרטיות המאפשרות שילוב בין העבודה שלהם לבין מקצוע ההוראה.

העתיד שלך מתחיל כאן!

השאר פרטים לקביעת פגישת ייעוץ חינם