למתכננים ללמוד בארה´ב, כדאי שתמהרו

החל מה- 1 באוגוסט, יחולו שינויים מרחיקי לכת במבנה בחינת ה TOEFL , אשר ללא ספק יעלו את רמת הבחינה הגבוהה ממילא. לראשונה, במתכונת החדשה [IBT], יוחלף פרק הדקדוק בפרק שיבדוק את רמת הדיבור של הנבחן. במסגרת פרק הדיבור יידרש הנבחן ל'שוחח' עם המחשב, כששיחה זו מוקלטת ונשלחת להערכתם של צוות בוחנים בארה'ב.

מדי שנה בוחרים אלפי ישראלים ללמוד לימודים גבוהים בארה'ב. אחד מתנאי הסף לכניסה לאוניברסיטאות בארה'ב הינו בחינת ה TOEFL[Test of English as a Foreign Language] שנועדה לבדוק את רמתו של הנבחן באנגלית, ומהווה תנאי סף לקבלתם של תלמידים זרים ללימודים גבוהים בארה'ב. אחוז הישראלים אשר עוברים בחינה זו מדי שנה בישראל עומד על כשבעים וחמש אחוז כשמרביתם עוברים קורסי הכנה באחד מבתי הספר המיועדים לכך בישראל.

עד היום הבחינה, [ששמה המקצועי של גרסתה הנוכחית CBT], הייתה מורכבת מ-4 פרקים: הבנת הנקרא, דקדוק, הבנת הנשמע וחיבור.
כאמור, החל מה- 1 באוגוסט, ייכנסו לתוקף השינויים בבחינה לפיהם יוחלף פרק הדקדוק בפרק שיבדוק את רמת הדיבור של הנבחן. במסגרת פרק הדיבור יידרש הנבחן ל'שוחח' עם המחשב, כששיחה זו מוקלטת ונשלחת להערכתם של צוות בוחנים בארה'ב.

כמו כן תשונה מתכונתו של פרק הכתיבה שיכלול מעתה חיבור נוסף הבודק בין השאר גם את יכולות הקריאה והשמיעה של הנבחן. פרק הבנת הנשמע הוקשח אף הוא, וכעת יידרש הנבחן להשיב לשאלות רבות יותר שמתייחסות לקטעי שמיעה שאורכם אינו נופל מחמש דקות. כמו כן, הוארכו באופן משמעותי קטעי הקריאה המופיעים בפרק הבנת הנקרא.

רפי בר, מנכ'ל בית הספר האמריקאי, המתמחה בקורסי בהכנה לבחינת ה TOEFL, אומר כי:
אין ספק שרמתה של הבחינה עלתה, בעיקר מפני שבמתכונת החדשה נבדקת גם רמת הדיבור של הנבחן שעד כה לא הייתה חלק מהבחינה.
קשה לחזות מה תהיינה ההשפעות של שינויים אלו, אולם ניתן להעריך כי סטודנטים ישראלים רבים, אשר השפה האנגלית אינה שגורה בפיהם, יאלצו לעשות 'קפיצת מדרגה' ברמת ההכנה לבחינה בהשוואה לאלו שנבחנו במתכונת הישנה.

מאחר ומועד כניסתה לתוקף של המתכונת החדשה, שתוכנן לכתחילה ל- 1 ביוני 2006, נדחה שוב ושוב והותיר סטודנטים רבים באוויר. הגיש בית הספר האמריקאי, כנציג הנבחנים בארץ, תלונה רשמית לגוף העורך את המבחנים, וזה נעתר לבקשתו לאפשר לפי שעה לסטודנטים מישראל להיבחן במהלך חודש יולי במתכונת הישנה [CBT], במקביל להטמעת מתכונת הבחינה החדשה בארץ.

על מנת לעמוד על סיכויי הישראלים המעוניינים לעבור את הבחינה במתכונתה החדשה, מציע בית הספר האמריקאי למעוניינים להגיע לאחד מסניפי הרשת, לעבור את הבחינה ולקבל ציון מפורט, ללא תשלום או התחייבות.
למידע נוסף בנושא זה ניתן לפנות בטלפון 1700-700-535

העתיד שלך מתחיל כאן!

השאר פרטים לקביעת פגישת ייעוץ חינם